Lesní penzion Bunč

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Roštín 66, Roštín 76803

Perfektní
dle 17 recenzí

93%

Marie Veselá
rodina s malými dětmi, 4.7.2018

Lesní penzion Bunč leží v nejznámějším turistickém a rekreačním středisku pohoří Chřibů, v letovisku Bunč, uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 m n.m. Pro svou polohu uprostřed krásné přírody stranou městského ruchu je ideálním místem pro dovolenou a relaxaci v každém ročním období.
Historie penzionu sahá až do roku 1924, kdy byl známý jako "Turistická útulna hostinská na Bunči". Od října 2004 provozuje penzion vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a.s.
Nově zrekonstruovaný penzion Bunč certifikovaný na tříhvězdičkový SUPERIOR nabízí komfortní ubytování v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích, 3 nadstandardně vybavených dvoulůžkových apartmánech a 7 srubových chatkách pro 5 osob.

  • Internet
  • Bez stravy
  • Parkování zdarma
  • Domácí mazlíčci

Lesní penzion Bunč On-line rezervace

Rychlá rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Jednolůžkový pokoj
Velký salónek
Apartmán U Jelena
Apartmán Vizovice
Čtyřlůžkový pokoj
Chatky
Dvoulůžkový pokoj
Dvoulůžkový pokoj se šesti přistýlkami
Dvoulůžkový pokoj se třemi přistýlkami
Apartmán Ve Věži

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

Lesní penzion Bunč Pokoje

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a přípojkou na internet. K dispozici jsou také tři nadstandardně vybavené a zcela specifické dvoulůžkové apartmány a 7 celoročně obyvatelných srubových chatek s vlastním sociálním zařízením.
Pro regeneraci těla i ducha penzion nabízí relaxační centrum s jedinečnou atmosférou, saunou, whirlpoolem a nabídkou masáží. Vaše malé ratolesti jistě potěší venkovní dětské hřiště a Vás zase laserová projekční střelnice a vinný sklípek s kvalitními moravskými víny.

Kromě komfortního ubytování nabízí penzion své prostory a služby pro firemní školení, obchodní setkání, rodinné oslavy a svatby.

Lesní penzion Bunč Gastronomie

Součástí penzionu je restaurace s krbem, barem a dětským koutkem. Na jídelním lístku naleznete pestrý výběr jídel české i mezinárodní kuchyně. Samozřejmostí je bohatá nabídka alko a nealko nápojů.
V areálu penzionu lze k příjemnému posezení využít také kamenný objekt s barem z dřevěného sudu se zázemím pro děti, sluneční terasu s kapacitou 200 míst a krytou kamennou terasu s krbem a barem s kapacitou 50 míst.
Pro organizované skupiny nad 15 osob penzion nabízí snídaně, polopenzi i plnou penzi.

Lesní penzion Bunč Recepce

Jelínkova restaurace Otevírací doba - Leden - březen Pondělí - Čtvrtek ZAVŘENO Pátek 10:00 - 21:00 Sobota 9:00 - 22:00 Neděle 9:00 - 18:00


Čas příjezdu: od 14:00

Čas odjezdu: do 10:00

Ubytování přijímá platbu těmito kartami

  • Visa
  • Visa Electron
  • Maestro
  • EuroCard/MasterCard

Lesní penzion Bunč Dostupnost

Od Kroměříže - odbočte ve Zdounkách na odbočku z hlavní cesty vlevo za obchodním domem.Lesní penzion Bunč
768 03 Roštín
GPS 49°10'57.055"N, 17°20'47.324"E

Lesní penzion Bunč Okolí

Turistické a rekreační letovisko Bunč se nachází uprostřed moravských Chřibů, v nadmořské výšce 479 m. n. m, na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Přímo u penzionu procházejí turistické trasy pro pěší nebo běžkařské túry, tak cyklotrasy spojující Kroměřížsko, Hradišťsko, Zlínsko a Brněnsko. V okolí Bunče se nachází množství turistických zajímavostí jako je např. rozhledna Brdo, kroměřížské zahrady, Velehradská bazilika, Baťův kanál, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, atd.

Lesní penzion Bunč Další informace

Z historie Historie penzionu


Letovisko Bunč je nejznámější turistické a rekreační středisko pohoří Chřibů. Nachází se uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 m n.m. na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Křižuje se zde silnice vedoucí ze Zdounek na Modrou přes Velehrad do Uherského Hradiště, a silnice ze Zdounek přes Bunč na Kostelany a Kvasice.


V současnosti se na katastru obce Roštína nalézá chatová osada Bunč se soukromými rekreačními chatami, které byly postaveny v letech 1946 - 80.


Hlavní zdejší dominantou je lesní penzion Bunč, jehož původní název zněl "Turistická útulna hostinská na Bunči". Od roku 1924 byla majetkem Klubu českých turistů. Byla využívána poutníky směřujícími na Velehrad, výletníky na kolech i motocyklech.


S rozvojem silniční dopravy se po roce 1934 z iniciativy našich předních finančníků a průmyslníků v čele s Tomášem Baťou začal připravovat projekt první československé dálnice. Dálnice měla spojovat východ a západ republiky a měla vést přímo přes Bunč. V roce 1939 se začalo s kácením stromů stojících v ose dálnice a terénními úpravami. Z Bunče se tak načas stalo velké staveniště a turistický ruch utichl.


Na začátku roku 1942 Turistickou útulnu na Bunči převzal do vlastnictví protektorát Böhmen und Mähren Verwaltung Autobahn a byl využíván správou stavby dálnice jako kanceláře a ubytovna technického personálu. Téhož roku však byla stavba dálnice zastavena.


Dne 29. dubna 1945 byla turistická chata vypálena nacisty. Po válce koncem dubna 1946 členové Klubu českých turistů získali turistickou chatu zpět do vlastnictví a zahájili práce na opravě budovy. Milovníci přírody "trampové" opět našli cestu do pohoří Chřibů.


Klub českých turistů po roce 1990 penzion postupně pronajal několika provozovatelům. Od října 2004 je majitelem vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a.s.


Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK tak navázala na tradici rodiny Jelínků, kteří byli vlastníky a provozovateli několika hospod ve Vizovicích a v Luhačovicích.

Lesní penzion Bunč

Roštín 66, Roštín
Zobrazit celou mapu